Zbyt skrótowe i po prostu niesprawiedliwe jest nazywanie Dominika Millera jedynie „gitarzystą Stinga”. Prawdą jest jednak, że ci dwaj panowie pacują razem w wielkimi sukcesami nieprzerwanie od 28 lat! Pełna lista współpracowników Dominika jest niezwykle długa i zawiera nazwiska tej miary co m.in.: Phil Collins (światowy hit „Another Day in Paradise’), Tina Turner, Youssou N’Dour, Chris Botti, Mariza, Peter Gabriel, Bryan Adams, Sheryl Crow, Rod Stewart, Pat Metheny.


Dominic Miller urodził się w Buenos Aires, jest synem Amerykanina i Irlandki. Studiował grę na gitarze w Berklee College w Bostonie oraz w Guildhall School of Music w Londynie. Na swoim koncie ma 9 autorskich albumów i cieszy się sławą wybitnego muzyka sesyjnego. Poczynając od końca lat 80-tych wziął udział w nagraniu ponad 200 płyt takich wykonawców jak wymienieni wcześniej oraz m.in.: Katie Melua, The Chieftains, Manu Dibango, Paul Young, Luciano Pavarotti, The Pretenders, Boyzone, The Backstreet Boys.


Współpracę ze Stingiem rozpoczął od albumu „The Soul Cages” z 1991 roku i od tamtej pory jest jego stałym współpracownikiem, jego prawą reką. Pracował z nim nad wszystkimi kolejnymi 12-toma albumami albumami i zagrał u jego boku 1200 koncertów!. Dominic Miller jest współkompozytorem utworu „Shape of My Heart”, jednego z największych przebojów Stinga. Najnowszy autorski album Dominika nosi tytuł „Absinthe” i został wydany przez słynną monachijską wytwórnię ECM, która sama w sobie jest symbolem najwyższej jakości.
Na koncertach zaprezentowane zostaną utwory z solowych płyt Dominika, nie zabraknie też zapewne kilku utworów z repertuaru Stinga.

Terminy koncertów:

  • 4 marca 2020 – Gdańsk, Stary Maneż
  • 5 i 6 marca 2020 – Łomianki, Jazz Café
  • 7 marca – Sieradz, MOK
  • 8 marca – Toruń, Dwór Artusa
  • 9 marca – Koszalin, Filharmonia

Bilety są jeszcze dostępne! Zapraszamy do bileterii internetowych lub do kas przed koncertami.