Enigmatyczna nadzieja r&b z Montrealu – Chiiild, prezentuje swoją debiutancką EPkę „Synthetic Soul”. „Soulowe wokale przypominające D’Angelo, swagger Hendrixa i psychodeliczne beaty jak u Tame Impali” – piszą o artyście media. Do tej pory artysta pracował za kulisami – m.in. z takimi wykonawcami jak Usher, Lady Gaga, Diplo czy Skrilexx. Czas poznać jego fascynującą, zmysłową twórczość solową. Utwory Chiiild zgromadziły ponad 6 mln streamów na całym świecie.

Na „Synthetic Soul” trafiły m.in. świetnie przyjęte single „Back to Life”, „Count Me Out”, „Darling” czy „Hands off Me”. Wydawnictwo uzupełniają trzy premierowe numery „Pirouette”, „Sunday Morning” oraz „Easy On Yourself”. Jak mówi sam artysta:

– Na „Synthetic Soul” jest coś nowego i coś starego. Chciałem, by wszystkie utwory przywołały uczucie nostalgii. Moim celem nie jest odtwarzanie przeszłości, ale powrót do uczuć, które wiążą się z dawnymi czasami.

Wokalista, który ma etiopskie korzenie, w przeszłości pisał utwory m.in. dla Skrilexxa i Diplo, jak również produkował kawałki Lady Gag i Ushera. W swojej twórczości solowej Chiiild prezentuje autorskie połączenie popu, R&B, soulu i jazzu.