Fundacja im. Zbigniewa Seiferta zaprasza skrzypków, altowiolistów i wiolonczelistów do udziału w międzynarodowym konkursie. Pula nagród sięga 17.000 EURO! Zgłoszenia do 31 marca. 

IV edycja Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta odbędzie się w dniach 7 – 10 lipca w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Do konkursu mogą aplikować nie tylko skrzypkowie, ale również altowioliści i wiolonczeliści. W pierwszym etapie kwalifikacyjnym uczestnicy konkursu zobligowani są do nadesłania nagrań dowolnie wybranych kompozycji, w tym jednego utworu solowego. W dalszym etapie konkursu – odbywających się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach przesłuchaniach półfinałowych i finałowych – jego uczestnicy zobowiązani będą do prezentacji utworów Seiferta. 

Kompletne zgłoszenie do konkursu należy przesłać za pośrednictwem strony www.seifertcompetition.com w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2020 roku. O wynikach wstępnych eliminacji wszyscy kandydaci zostaną poinformowani w terminie do 15 kwietnia 2020 roku.

Organizatorzy przewidzieli trzy nagrody w Konkursie:

  • I nagroda – 10.000 EURO
  • II nagroda – 5.000 EURO
  • III nagroda – 2.000 EURO

Podobnie jak podczas poprzednich edycji konkursu swojego laureata będzie mogła również wybrać publiczność. Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem strony www.seifertcompetition.com. Tam również dostępny jest formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu.