Grupa Jaga Jazzist stała się swego rodzaju fenomenem w Norwegii od czasu rozpoczęcia ich kariery. Ten instrumentalny zespół nie tylko został uznany za najbardziej ekscytujący i innowacyjny w Norwegii, ale jego członkowie są zaangażowani w inne projekty muzyczne na różne sposoby wnieśli swój wkład w niemalże każde znaczące nagranie, które powstało w tej części świata w ciągu ostatnich kilku lat.

Jaga Jazzist wystąpią w Warszawie już w maju!

Ich silne zaangażowanie w różne projekty i różne style muzyczne i brzmienia stało się kluczowym dla osiągnięcia unikalnego brzmienia Jaga Jazzist. Nie posiadając żadnych granic i z arsenałem zawierającym trąbkę, puzon, gitary elektryczne, gitary basowe, tubę, klarnet basowy, saksofony, keyboardy, wibrafony i zestaw elektroniki, Jaga Jazzist tworzy ponadczasową muzykę. Melodyczną, hipnotyzującą, delikatną i subtelną.

Na swoim nowym albumie “Pyramid”, wydanym przez kultową wytwórnię BRAINFEEDER, którego premiera zaplanowana jest na 24 kwietnia, legendarny norweski zespół zgłębia inspiracje post-rockiem, jazzem i psychodelią. Grupa zaprezentuje swój nowy materiał na żywo w Warszawie już w maju. Tymczasem możemy posłuchać pierwszej zapowiedzi albumu, utworu “Spiral Era”.