Jackie, Tito, Jermaine, Marlon i Michael, pięciu braci z Gary w stanie Indiana, znanych pierwotnie jako Jackson 5, a później jako Jacksons, osiągnęła szczyt światowej sławy dzięki połączeniu niezwykłego talentu muzycznego i spektakularnych choreografii. Zdobyli status Królewskiej  Grupy Pop w świecie muzyki, zapewniając tzw. wyrzutnię do tego, co stało się z legendarną solową karierą Michaela Jacksona.

The Jacksons wystąpią w Ergo Arena 4 września 2020 roku.

Grupa osiągnęła międzynarodowy sukces w Motown w 1969 roku, a  ich pierwszy singiel „I Want You Back” osiągnął pierwsze miejsce na liście  Billboard Hot 100. Ich kolejne 3 single „ABC”, „The Love You Save” i „I’ll Be There” również zajęły pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100. The Jackson 5 dosłownie tworzy historię muzyki z 4 debiutanckimi singlami, które osiągnęły nr 1. Ostatecznie zdobyli 17 razy pierwsze miejsce i umieścili  czterdzieści singli w Hot 100, z takimi hitami  jak „Never Can Say Goodbye” i „Dancing Machine”.


Do tej pory ich nagrania Motown sprzedały się ponad 200 milionach egzemplarzy. W 1976 roku grupa, z wyjątkiem Jermaine’a, opuściła Motown i rozpoczęła współpracę z Epic Records, gdzie do grupy dołączył najmłodszy z braci Randy. Jednocześnie grupa zmienia nazwę na The Jacksons. W latach 1976-1981 wydali pięć albumów, w tym The Jacksons (1976), Destiny (1978) i Triumph (1980), na których znalazły się  przeboje „Enjoy Yourself”, „Blame It On The Boogie”, „Shake Your Body (Down to the Ground)” i „Can You Feel It”. W 1983 roku zespół wraz z Jermaine’em wystąpił na koncercie z okazji 25 rocznicy powstania Motown zatytułowanym „Yesterday, Today, Forever” a następnie wydał album Victory (w tym hit Billboard nr 3 „State Of Shock” z udziałem Micka Jaggera).


Kiedy bracia rozpoczęli trasę The Victory Tour w 1984 roku, stała się ona najbardziej dochodową jaka kiedykolwiek odbyła się w Stanach Zjednoczonych. Jacksonowie stali się inspiracją dla kilku pokoleń zespołów, w tym Backstreet Boys, New Edition, N*SYNC, New Kids on the Block, a ostatnio Jonas Brothers, One Direction i wiele innych. W 1980 roku The Jacksons zostali uhonorowani gwiazdą na Hollywood Walk of Fame. W 1997 roku zostali wprowadzeni do Rock and Roll Hall of Fame, a w 1999 roku do Vocal Group Hall of Fame. Na BMI Urban Awards w 2008 roku, The Jacksons zostali uhonorowani jako Ikony BMI. W 2016 roku „ABC” dołączyło do „I Want You Back” i zostało  wprowadzone do Galerii Sław Grammy Akademii Nagrań.

Gościem specjalnym koncertu będzie Cleo.

The Jacksons po raz pierwszy w Polsce
Gdańsk/Sopot, Ergo Arena | 4 września 2020
, godz.:

  • 18.00 – wejście dla posiadaczy biletów Early Entrance
  • 18.30 – otwarcie bram
  • 20.00 – start koncertu

Bilety dostępne na ticketmaster.pl, w kasie nr 2 ERGO ARENY oraz punktach stacjonarnych ticketmaster.pl.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/178483270059323/