Pierwszy wspólny projekt ojca i córki, znakomitego saksofonisty i wokalistki jazzowej z towarzyszeniem Tria Marcina Wasilewskiego zostanie zaprezentowany dzień po dniu św. Walentego w Centrum Kultury w Łomiankach w ICDS.

Na koncert składają się premierowe utwory napisane przede wszystkim przez Henryka i Dorotę. Uzupełnią je kompozycja Michała Miśkiewicza. Choć taki materiał wydawałby się oczywistością, kazał na siebie długo czekać. Dorota i Henryk Miśkiewicz występowali wspólnie, ale nigdy wcześniej nie były to koncerty w ramach specjalnie przygotowanego programu.

Stylistycznie projekt określają zarówno liryzm, jak dynamiczny, charyzmatyczny jazz. Teksty do nowych piosenek napisali Bogdan Loebl, Ewa Lipska, Grzegorz Turnau i Wojciech Młynarski. Brzmienie projektu dopełnia Marcin Wasilewski Trio tworzone przez najznakomitszych polskich muzyków jazzowych. Losy zespołu oraz rodziny Miśkiewiczów złączone są od momentu, kiedy Michał Miśkiewicz dołączył do trio 25 lat temu. Mają też na swoim koncie wspólną płytę z Henrykiem „Lyrics”. Trudno sobie zatem wyobrazić lepszy, muzyczny zestaw.

To jazz najwyższej próby!

Bilety dostępne w recepcji Centrum Kultury lub na portalu biletyna.pl.