Walentynki tuż tuż! Z tej okazji serwis Spotify przygotował zestawienie najpopularniejszych utworów miłosnych. Według danych serwisu, walentynkowym hitem na świecie została piosenka Johna Legenda „All of Me” z ponad 1,1 miliarda odtworzeń.

  • „All of Me” to najczęściej dodawana piosenka do playlist o miłosnej tematyce. Użytkownicy Spotify stworzyli ponad 75 milionów list odtwarzania ze słowem «miłość» w tytule.
  • Utwór ten jest również najchętniej odtwarzaną piosenką zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety na walentynkowych playlistach.
  • Hit „All of Me” został dodany do ponad 29 milionów playlist.
  • Od czasu premiery w 2013 roku, w Dzień Zakochanych, słuchalność utworu odnotowywała corocznie wzrost o 50 proc. Największy zanotowany skok nastąpił w 2017 roku z 85 proc. wzrostem liczby odtworzeń piosenki.

Wpływ utworu „All of Me” wciąż mnie zadziwia i inspiruje, powiedział John Legend w wywiadzie dla Spotify. Jestem zaszczycony, że stworzyliśmy coś, co tak wiele znaczy dla tak wielu osób. Napisałem tę piosenkę, aby wyrazić, jak czułem się z kobietą, którą kocham, gdy postanowiliśmy razem iść przez życie. Często najlepsze piosenki są w stanie wyrazić coś w sposób, który jest zarówno osobisty, jak i uniwersalny. Jestem wdzięczny za to, że kochankowie na całym świecie związali się z tą piosenką i uczynili ją swoją własną.