Brytyjsko-jamajska wokalistka odkryła miłość do muzyki dzięki dziadkowi, który zapoznał ją z płytami klasyków soulu. We dwójkę słuchali bez końca Arethy Franklin i Elli Fizgerald. Mała Celeste śpiewała razem z nimi, a jednocześnie odkrywała, że utożsamia się z emocjami, które przekazują legendy muzyki. Bez profesjonalnych lekcji śpiewu, już jako 18-latka, Celeste zaczęła występować – coverowała klasyczne utwory soulowe, funkowe i jazzowe. Wreszcie nabrała pewności, by zacząć komponować autorski materiał.

Od czasu podpisania kontrakt z Polydor, Celeste wydała kilka singli, w tym „Lately”, „Father’s Son” i „Strange”, które otrzymało olbrzymie wsparcie od BBC Radio 1. Jakiś czas temu dostaliśmy kolejny singiel zatytułowany „Stop This Flame”, teraz możemy oglądać do niego klip.


Celeste miała również okazję supportować Michaela Kiwanukę, Janelle Monae, Neneh Cherry, nagrała też duete z Paulem Wellerem. Niedawno ogłoszono jej headlinerską trasę po Wielkiej Brytanii. Shepherd’s Bush Empire wyprzedało się w kilka dni.