Nikki Yanofsky zadebiutowała na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym 2006 w Montrealu występując przed publicznością liczącą ponad 100 tysięcy słuchaczy. Jest też najmłodszą artystką, która nagrywała dla legendarnej amerykańskiej wytwórni Verve. W 2007r nagrała utwór Elli Fitzgerald „Airmail Special” na płytę „We All Love Ella: Celebrating the First Lady of Song” w plasując się w gronie artystów takich jak Diana Krall, Natalie Cole, Michael Bublé i Gladys Knight.

Zebrane doświadczenia znakomicie wykorzystała przygotowując swój debiutancki album „Nikki”, który wydany został przez Decca Records. Przy powstaniu płyty pracowali min. 15-krotny zdobywca Grammy, producent Phil Ramone oraz autor piosenek i producent Jesse Harris. Drugi album artystki, „Little Secret” zawierał piosenki napisane w stylu popowym, w których klubowe rytmy łączyły się z bogatym brzmieniem big-bandu.

Teraz, Nikki prezentuje zapowiedź swojego trzeciego albumu, który nosi tytuł „Black Sheep”. Jego premiera planowana jest na 8 maja 2020 roku. Singlem promującym wydawnictwo został utwór „Forget”.