Mark Ronson współpracował między innymi z Seanem Paulem, Nate Doggiem, Ghostfacem Killah, Bruno Marsem, Amy Winehouse… lista jest naprawdę długa. Nagrał pięć albumów, za które otrzymał kilka nagród Grammy, statuetkę Brit Awards.


Jego pierwszym albumem była płyta „Here Comes the Fuzz” z 2003 roku, która mocno wpisała się w nurt hip hopu. Wystąpiły na niej gościnnie takie gwiazdy jak – Sean Paul, Nate Dogg i Ghostface Killah. Bardzo dobrze przyjęta przez krytyków nie sprzedawała się jednak najlepiej. Najbardziej znanym utworem jest piosenka „Ooh Wee”, w której artysta wykorzystał sample z utworu Boney M „Sunny”. Utwór został później wykorzystany w filmach „Hitch” oraz „Harold and Kumar Escape from Guantanamo Bay”.


Na drugiej płycie, zatytułowanej „Versions” można usłyszeć covery zespołów znanych z brytyjskiej sceny muzycznej (między innymi Radiohead, The Smiths, Kaiser Chiefs). Album ukazał się w 2007 roku i odniósł znacznie większy sukces niż poprzedni, osiągnął status podwójnej platynowej płyty w Wielkiej Brytanii i przyniósł artyście nagrodę Brit Award 2008 w kategorii Najlepszy Wykonawca Męski. Ronson nie śpiewał w żadnym ze swoich utworów, a mimo to zdobył nagrodę w tej kategorii i był to pierwszy taki przypadek w historii.

Mark Ronson 14 sierpnia na Fest Festival!

Najnowszy album, “Late Night Feelings” promował tytułowy singiel nagrany z udziałem Lykke Li, do którego powstał hipnotyzujący teledysk w stylu lat 70. Pierwszy singiel promujący album, “Nothing Breaks Like A Heart”, nagrany wraz Miley Cyrus, stał się niekwestionowanym hitem. Osiągnął 250 milionów streamów, a teledysk 100 milionów wyświetleń, osiągając tym samym status platyny. 


Poza Lykke Li i Miley Cyrus na płycie usłyszeć można różnorodny zestaw muzyków – w nagraniach wzięli dział między innymi Camila Cabello, Alicia Keys, YEBBA, Angel Olson, King Princess, The Last Artful, Dodgr, Diana Gordon oraz Ilsey.

Bilety na Fest Festival 2020 dostępne są tutaj.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywać się będzie w dniach 13-15 sierpnia.