JFDR to wschodząca gwiazda sceny islandzkiej, którą w karierze wspiera sama Björk

„Kiedyś miałam obsesje na punkcie jej grupy – Samaris, a później zachwyciły mnie jej własne nagrania.” – mówi legenda o swojej młodszej koleżance.

Niezwykle utalentowana Islandka zagra w kwietniu w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. JFDR promować będzie album „New Dreams”, który ukaże się na wiosnę. 

JFDR to solowy projekt niebywale płodnej artystycznie i utalentowanej islandzkiej wokalistki Jófríður Ákadóttir, która poza Samaris występowała też w grupach Pascal Pinon i Gangly oraz współpracowała z Low Roar i Lapalux. Swój solowy autorski materiał po raz pierwszy zaprezentowała na albumie „Brazil”. 13 marca ukaże się jej drugi krążek „New Dreams”, który produkował Josh Wilkinson, a miksował Paul Corley (Sigur Rós, Yves Tumor,) zaś miesiąc później zobaczymy ją na żywo w trzech polskich miastach:

„New Dreams”  to kameralne piosenki pierwotnie rozpisane na głos, pianino, gitarę, które nabierają mocy i sugestywności za sprawą pomysłowych elektronicznych aranżacji. 

 „Kluczem otwierającym drzwi do tej muzyki jest niesamowity, hipnotyzujący głos wokalistki,(…) Jófríður ma dar do układania fantazyjnych piosenek o nieprzemijającym pięknie, które nasącza osobistymi emocjami i pewną tajemnicą” – pisał recenzent portalu Stacja Islandia o jej płytowym debiucie, jednak słowa te pasują też do nowych kompozycji, np.  do singlowej piosenki „Shimmer”. 

Obok Björk do fanów JFDR należy m.in. Sam Shepherd z Floating Points , który zaprosił ją, by otwierała jego koncert Nowym Jorku. 

Bilety już w sprzedaży.