Po blisko dwuletniej przerwie od wydania „Algorytmu” z piątą solową płytą powraca NOON. „Nobody Nothing Nowhere”, bo tak zatytułowany jest album, ukaże się 22 lutego 2020 roku nakładem wytwórni Nowe Nagrania, z kolei za dystrybucję krążka odpowiadać będzie oficyna Asfalt Distro.

Piąty album NOON-a powstawał w różnych miejscach w Polsce i Europie: od pomysłu i pierwszych szkiców zarejestrowanych w Gdyni, poprzez Warszawę i Londyn, aż do finalnych nagrań w Łodzi. Opracowaniem graficznym, na bazie własnych zdjęć producenta, zajął się Alan Kamiński. Album ukaże się na czarnym winylu, a także na CD. Płyta dostępna będzie również w streamingu na platformach Spotify, Deezer, iTunes oraz Tidal. 

to nie jest okładka płyty

Atmosfera prac nad „Nobody Nothing Nowhere” jest tożsama z aurą towarzyszącą premierze „Gier studyjnych” – wydanej w 2003 roku drugiej solowej płycie producenta. Jednak tym razem artysta kładzie nacisk na dużo większe zaawansowanie, poświęcając się samotnej pracy z jedną maszyną. Mikołajowi na płycie towarzyszą znakomici muzycy, a zarazem stali partnerzy koncertowi – Marcin Awierianow (bębny), Piotr Połoz (bas) oraz Tomasz Mreńca (skrzypce). Warto zaznaczyć, iż zawarte na „NNN” partie NOON-a zostały zaprogramowane na maszynie wzorem występów na żywo, co zapewniło wydawnictwu dodatkowy element ruchu i życia. 

„Płyta „Nobody Nothing Nowhere” jest albumem o ucieczce, która okazuje się niemożliwa. Wszelkie zmagania i próby zmiany przeznaczenia przypominają podróż po spirali. Płyta składa się z trzech opowieści, a podsumowuje je utwór „Spektrum”. Całość ukazuje się niecałe dwa lata po premierze „Algorytmu”, ze względu na przeżycia, którymi chciałem się podzielić.” – (NOON)