Tank and The Bangas prezentują kolejną nowość. Do hip-hopowego utworu „Dope Girl Magic” zrealizowano teledysk. W ubiegłym roku zespół wydał album „Green Balloon”.

Grupa otrzymała nominację do nagrody Grammy w kategorii najlepszy nowy artysta.

Mistrzyni poetyckiego slamu, raperka i piosenkarka Tarriona Ball robi wszystko, by udowodnić, że należy jej się pseudonim Tank. Nie chodzi o jej zaskakujący wizerunek – szalone fryzury czy ostry makijaż, ale o oszałamiającą naturalność i umiejętność wyciskania z siebie z niesamowitą energią słów, jak strzały z karabinu maszynowego. Zespół Bangas doskonale się z nią komponuje, sprawiając, że nawet niewierzący machają rękami i krzyczą „Amen!”.

The Bangas spotkali się w Nowym Orleanie, mieście jazzu, marszowych kapel i karnawału Mardi Gras. Już po pierwszych występach zdali sobie sprawę, że razem mogą dosłownie przenieść góry. W mieście i okolicy szybko zdobyli lojalną grupę fanów, a wkrótce wygrali nagrodę RAW dla najlepszego zespołu w Nowym Orleanie. „We’re lighters – we gotta spark people“ – mówili o sobie. 

Kiedy w 2013 roku wydali debiutancki album „Think Tank” nie udało im się przebić z poetyckim slamem do szerszej publiczności. Może dlatego, że Tank and the Bangas muszą być słyszani i widziani na żywo, szczególnie w chwilach, gdy popadają w amok improwizacji.

W 2017 roku oszołomili klipem „Quick”, a następnie wygrali NPR Tiny Desk Contest, gdzie spośród sześciu tysięcy zarejestrowanych artystów, jury jednomyślnie głosowała na Tank and the Bangas z komentarzem: „Tank to naturalna siła pełna radości, a jej kapela szaleje w tle„. Potem poszło już z górki – ponad sześć milionów odsłon koncertu dla NPR na YouTube, uwielbienie fanów i propozycje współpracy m.in. od Norah Jones czy Treya Anastasia z zespołu Phish, który podsumowywał: „Tank and the Bangas są jak eksplozja psychodelicznej rapowej radości„. Od tamtej pory koncertowali zarówno w Stanach, jak i w Europie, a w 2019 roku wydali album „Green Balloon”.