Michał Martyniuk jest pianistą, klawiszowcem, kompozytorem, aranżerem i producentem. Ukończył studia o kierunku jazzowym, uzyskując dyplom Jazz Performance na Uniwersytecie w Auckland. Zdobył silną pozycję w branży muzycznej dzięki wyjątkowemu podejściu do kompozycji oraz sposobu wykonywania muzyki na żywo. Reprezentuje kolejne pokolenie muzyków, którzy chcą zbudować coś ekscytującego, odzwierciedlającego tradycję kreatywności i współpracy. Od lat jest obecny na światowej scenie muzycznej.

Współpracował z wieloma znanymi artystami m.in. w Australii, Nowej Zelandii i na świecie jak: John Patitucci, Randy Brecker, Francisco Mela, Tama Waipara, Lewis McCallum, Sylwester Ostrowski oraz grupami muzycznymi Sola Rosa czy Batucada Sound Machine. Od 2014 jest stałym członkiem bandu saksofonisty Nathana Hainesa. Osobę Michała Martyniuka wspiera m.in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – w lipcu 2019 roku artysta otrzymał prestiżowe stypendium artystyczne Miasta Szczecina.


Michał ma na swoim koncie szereg udanych występów na festiwalach. Jest m.in. laureatem drugiego miejsca w ramach Made In NY Jazz Competition 2018, wystąpił także podczas finałowego koncertu w Tribeca Performing Arts Center w Nowym Jorku, kiedy to zagrał na jednej scenie z Randym Breckerem, Johnem Patituccim oraz pozostałymi laureatami konkursu. Koncertował również w ramach Java Jazz 2017 i 2019 oraz podczas festiwalu Jazz Bez 2017 na Ukrainie, na którym zagrał razem z Jakubem Skowrońskim.

Już za kilka dni Michał Martyniuk wystąpi w dwóch największych klubach jazzowych w Australii. Pierwszy koncert odbędzie się 25 stycznia w Brisbane, w klubie DOO-BOP, drugi 28 stycznia w Sydney, w klubie FOUNDRY 616.