„Where Did The Night Go” to pierwszy ujawniony utwór z zapowiedzianego na 7 lutego albumu „We’re New Again – a Reimagining by Makaya McCraven”, czyli nowej interpretacji klasycznego dzieła Gila Scotta-Herona.

W grudniu wydawnictwo zostało zapowiedziane przez XL Recordings. Przygotował je Makaya McCraven, znany i szanowany muzyk z Chicago, grający na perkusji, samplerach, twórca beatów i producent, powszechnie uważany za jednego z najbardziej ekscytujących i oryginalnych głosów we współczesnym jazzie.

Album „We’re New Again – a Reimagining by Makaya McCraven” zostanie wydany z okazji dziesiątej rocznicy ukazania się „I’m New Here”. To już druga jego pełnowymiarowa interpretacja po wydanym w 2011 roku „We’re New Here” przez Jamie’ego xx.

W lutym 2010 roku legendarny muzyk, poeta i autor Gil Scott-Heron wydał swój trzynasty i ostatni album studyjny. Po raz pierwszy opracowany w 2005 roku, a ostatecznie wyprodukowany przez szefa XL Recordings Richarda Russella podczas sesji nagraniowych w Nowym Jorku, które rozpoczęły się w styczniu 2008 roku, „I’m New Here” był pierwszym albumem Scotta-Herona od trzynastu lat i brzmiał tak żywiołowo i odważnie jak nigdy przedtem. To był i nadal jest album, który ujawnia coś nieoczekiwanego na każdym kroku. Taki, który ukazywał Scotta-Herona testującego i przesuwającego granice, jak zawsze stawiając wyzwania konwencjom i oczekiwaniom.

Dziś pojawił się pierwszy singiel, przeróbka McCravena „Where Did The Night Go”. Jest to doskonały przykład podejścia McCravena do płyty i zawiera próbkę z „Silhouette of Eric” Stephen McCraven Quartet.