11 stycznia 2020 roku o godz. 18:00 w Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie odbędzie się koncert Joanny Bejm z zespołem, która zaprezentuje materiał z niedawno wydanej płyty “Jesteś”. Wstęp jest wolny.

Album ukazał się 11 października 2019 roku i jest muzyczną interpretacją 10 wierszy Haliny Poświatowskiej. Wyłamuje się spod pojęcia typowej poezji śpiewanej. Muzycznie usłyszymy tutaj wiele gatunków, od world music, jazzu przez subtelny pop po folk. Płyta zbiera bardzo pozytywne recenzje, m. in. Adama Barucha, Dionizego Piątkowskiego, czy Marka Niedźwieckiego.


„Od ponad 50 lat lubię czytać wiersze Haliny Poświatowskiej. Nie wiem, jak Ona je pisała, że się nie starzeją. Chyba nie jest łatwo je śpiewać… Kiedy dostałem od Joasi album „Jesteś”, przez chwilę miałem niepokój. A co będzie, jeśli mi się nie spodoba? Podoba mi się bardzo. Joasia i muzycy świetnie sobie poradzili. Tak, jakby te wiersze były tworzone na potrzeby tych właśnie piosenek. Brzmią klasycznie, ale także nowocześnie. Joannie gratuluję, a Państwu – polecam. Marek Niedźwiecki – Trójka”

Na scenie Joannie towarzyszą znakomici muzycy jazzowi, których niezwykła wrażliwość i umiejętności są gwarancją niebywałych przeżyć artystycznych.