Rodzina Mac Millera ogłosiła premierę szóstego, a zarazem ostatniego albumu artysty – „Circles”. Powstał on jako siostrzane dzieło nominowanego do Grammy albumu „Swimming” z 2018 roku. Płytę pomógł dokończyć producent Jon Brion, który pracował z Millerem zarówno przy „Swimming”, jak i „Circles” przed śmiercią.

Wydawnictwo zapowiada utwór „Good News”, który dziś trafił do sieci wraz z poruszającym, 6-minutowym visualem, będącym abstrakcyjnym kolażem tematów i zdjęć nawiązujących do kariery Millera. Za reżyserię odpowiadają Eric Tilford i Anthony Gaddis.


Choć brzmieniowo „Circles” różni się od poprzedniczki, na płycie znajdziemy wiele charakterystycznych elementów, dzięki którym „Swimming” została tak dobrze przyjęta. Mamy więc Millera, który nie tylko rapuje, ale i śpiewa. Album uzupełniają żywe instrumenty i szczere teksty. Słuchacze znajdą na nim wpływy T-Rex, Johna Lennona z czasów Plastic Ono Band czy cover singla „Everybody’s Gotta Live” Arthura Lee z 1972 roku.

„Circles” ukaże się digitalnie w następny piątek, 17 stycznia.

Z okazji premiery zaplanowano trzy wystawy nawiązujące do twórczości Maca Millera, która odbędą się 17 i 18 stycznia w Los Angeles, Nowym Jorku i Pittsburghu. W ramach zrealizowanych we współpracy z Amazonem ekspozycji fani będą mieli okazję wysłuchać „Circles” w jakości Ultra HD, a także obejrzeć multimedialne fanowskie projekty oraz zakupić gadżety związane z płytą.