2 grudnia zdobywczyni nagrody Grammy, piosenkarka Solange wypuściła rozszerzoną wersję reżyserską filmu, promującego jej najnowszy album „When I Get Home”, który ukazał się pod nakładem Saint Records / Columbia. Premiera miała miejsce w muzeach sztuki współczesnej na całym świecie, w tym The Los Angeles County Museum of Art (LACMA) Los Angeles, The Brooklyn Museum, New York City, V&A London i wielu innych. Ostatnia wersja filmu zawiera nowe sceny i piosenkę Dreams (Demo/2). 

Wersję reżyserską filmu można obejrzeć m.in. na YouTube i w TIDAL.


Ten film to poszukiwanie własnych korzeni i jednocześnie pytanie: Ile rzeczy w nas zostało, a ile zostawiliśmy za sobą podczas procesu ewolucji? Solange powróciła do dzielnicy Third Ward w Houston, w której się wychowała, żeby odpowiedzieć na to pytanie. Reżyserią i edycją zajęła się sama artystka wraz z między innymi Alanem Fergusonem i Robertem Pruittem. 

Solange wypuściła swój album „When I Get Home” i pierwszą wersję filmu w marcu. Ciężka praca, jaką piosenkarka włożyła w ten projekt, dała efekty. Płyta pojawiła się w Top 10 listy Billboard 200 oraz na miejscu #1 iTunes. „When I Get Home” zyskał uznanie od takich dziennikarzy takich magazynów jak Time, Pitchfork, Complex, Vulture, The Guardian, NPR, Billboard, Rolling Stone oraz wielu innych.