“When Angels Fall” to tytuł nowej płyty kwintetu Wojtka Mazolewskiego, który od dzisiaj dostępny jest w streamingach oraz sklepach muzycznych. Album zawiera kompozycje Krzysztofa Komedy. Światową edycję albumu wyda brytyjska wytwórnia Whirlwind Recordings.

“Przygotowując się do tej plyty czytałem nuty Komedy, książki i wspomnienia o nim – mówi Wojtek Mazolewski –  spotykałem się z ludźmi którzy go znali i odwiedzałem miejsca gdzie mieszkał od Poznania do Los Angeles. Chciałem poczuć kim był i jak żył Krzysztof Komeda. To wszystko wzbogacało ten projekt o świadomość, uczucia i emocje z tym związane. Na stworzenie oryginalnego materiału WMQ w oparciu o tematy Krzysztofa Komedy poświęciłem ze swoim zespolem ostatnie 3 lata. Wielka inspiracja do tej plyty są tez filmy takich mistrzów jak Roman Polanski ( Rosemary’s Baby, Nóż w wodzie ) Jerzy Skolimowski ( Bariera ) polaczenie ich talentu i wrażliwości z muzyka Komedy do dziś robi wielkie wrażenie i zmusza do myślenia.”

Okładkę albumu zaprojektował Rosław Szaybo, który zaprojektował także okładkę legendarnego albumu „Astigmatic” (a także British Steel Judas Priest i The Clash). Rosław zmarł w tym roku.

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.