Wojtek Mazolewski Quintet w Mikołajki prezentuje swój najnowszy klip do legendarnego utworu „Sleep Safe and Warm” („Rosemary’s Baby”), który promuje album zespołu z nowymi interpretacjami utworów Krzysztofa Komedy, zatytułowany „When Angels Fall”

Światowa edycja płyty wydana przez Whirlwind Recordings jest dostępna od dzisiaj (6 grudnia) w digitalu i na CD na portalu Bandcamp.

Album ukaże się w sklepach na całym świecie na wszystkich nośnikach 20 marca przyszłego roku.

Polska edycja albumu wydana przez Wydawnictwo AGORA będzie do kupienia w sklepach i w digitalu od 13 grudnia. Zespół przygotowywał się do nagrania tego albumu przez trzy lata. Sam Wojtek Mazolewski tak opisuje prace nad albumem:

„Przygotowując się do tej płyty czytałem nuty Komedy, książki i wspomnienia o nim, spotykałem się z ludźmi, którzy go znali i odwiedzałem miejsca, gdzie mieszkał – od Poznania po Los Angeles. Chciałem poczuć kim był i jak żył Krzysztof Komeda. To wszystko wzbogaciło ten projekt o świadomość, uczucia i emocje i powoli przynosiło efekty. 
To płyta o życiu i śmierci, o przemijaniu i nietrwałości wszystkich rzeczy, a jednocześnie o radości i pięknie świata.”

Na albumie znalazło się wiele ciekawych interpretacji utworów Krzysztofa Komedy. Jest rytmiczna wersja utworu „Roman II”, pochodzący z filmu „Nóż w wodzie, pulsująca niemal klubowa wersja „Bariery” – stworzona z melancholijnego oryginału. Znany z orkiestrowego nastroju „Le Depart” z filmu „Start”, został zmieniony w balladę, jest też tętniący życiem utwór „Memory of Bach” i groove’owy „Ja nie chcę spać”. 

Wraz w Wojtkiem kwintet współtworzą: Joanna Duda fortepian, Oskar Torok, trąbka, Marek Pospieszalski – saksofon i Qba Janicki – perkusja. Okładkę albumu zaprojektował Rosław Szaybo – wieloletni przyjaciel Krzysztofa Komedy i autor okładki legendarnej płyty Astigmatic (oraz m.in. Judas Priest British Steel i The Clash The Clash). 

„Jestem bardzo szczęśliwy, że Rosław zrobił to dla nas, tworząc w ten sposób artystyczną klamrę. – mówi Mazolewski – Dziękuję mu także za to, że obdarował mnie przyjaźnią i wzbogacił o wiele wspaniałych historii – również o Krzysztofie Komedzie, których nie przeczytacie w książkach, ale usłyszycie na tej płycie”. –  Wojtek Mazolewski.

Album zdobią zdjęcia Artura Rawicza i Eweliny Eris Wójcik.

W tym tygodniu zespół kończy jesienną 26. trasę koncertową w 8 krajach. Trzy ostatnie koncerty tej trasy 5 i 6 grudnia w warszawskim Spatifie oraz 7 grudnia w Centrum Kultury w Skierniewicach zostały wyprzedane. 

Klip do utworu „Sleep Safe and Warm”, wyreżyserował Krzysztof Komander. Utwór pochodzi z filmu „Rosemary’s Baby”, Romana Polańskiego.