21 listopada w warszawskim klubie Six Seasons odbył się premierowy koncert grupy Bipolar Order. Wydarzenie promowało debiutancki album zespołu pt. „Duality” wydany nakładem wydawnictwa Allegro Records. Wydarzenie zyskało niecodzienną oprawę – pokaz światła przygotowany przez artystów specjalnie na tę okazję. Obraz korespondujący z dźwiękiem tworzy niecodzienną atmosferę, która zapada w pamięci na długo. 

„W dobie  internetu ludzie już dawno przestali klikać w empetrójki – przed muzyką stanęło trudne zadanie . Stąd nasz występ uzupełnienia ją o warstwę wizualną, trafiającą nie tylko do fanów jazzu, ale wszystkich fanów muzyki i ciekawego widowiska” – mówi Jakub Żołubak – jeden z liderów kwartetu. 

„Chcemy zawarte w muzyce emocje wyrażać nie tylko w granych dźwiękach, ale też oddziaływać na inne zmysły kolorem, kształtem i ruchem. Żyjemy w świecie, w którym coraz mniej jest czasu na refleksje. W takiej sytuacji wartość widowiska jako „chwilę oddechu” dla każdego wśród widzów znacząco rośnie” – uzupełnia drugi z liderów, Mateusz Chorążewicz.

[flickr_set id=”72157712085781276″]


Bipolar Order to zespół powstały w 2018 roku z inicjatywy saksofonisty Mateusza Chorążewicza i gitarzysty Jakuba Żołubaka. Towarzyszą im basista Łukasz Ostrowski-Kunert oraz grający na perkusji Maciek Wojcieszuk. Ich debiutancki album „Duality” premierę miał 18 października 2019 roku.