2 grudnia podczas koncertu w Teatrze Roma w Warszawie, Anna Maria Jopek odebrała siódmą w swojej karierze platynową płytę za krążek “Ulotne” nagrany wspólnie z Branfordem Marsalisem

fot. Rafał Nowakowski

Anna Maria Jopek odbierając wyróżnienie podziękowała Branfordowi Marsalisowi oraz wszystkim artystom, którzy brali udział w tym projekcie. Piosenkarka złożyła podziękowania również publiczności za to, że ją wspiera i pozwala realizować kolejne artystyczne wyzwania.  


Anna Maria Jopek jest nietuzinkowa. Należy do tych niewielu wokalistek, które są w stanie zaśpiewać na żywo z taką samą maestrią jak w studio. Czuję się zaszczycony, że zostałem zaproszony do udziału w tym doskonałym projekcie i do współpracy z tak wyśmienitymi muzykami – tak współpracę przy płycie wspominał Branford Marsalis. 

Muzyka z płyty “Ulotne” wymyka się stylistycznej klasyfikacji, szeroko interpretuje motywy słowiańskie w skalach, poetyce i nastroju. Marsalisowi i Jopek partnerowali: autor prawie wszystkich aranżacji Krzysztof Herdzin, Mino Cinelu, Maria Pomianowska, Robert Kubiszyn, Pedro Nazaruk, Marcin Wasilewski i Atom String Quartet. Płyta “Ulotne” została wydana w październiku 2018 roku.