Zespół New Bone niebawem wejdzie do studia, aby nagrać kolejną, szóstą już płytę. Krakowska grupa swoimi poprzednimi nagraniami zdobyła przychylność zarówno krytyków, jak i publiczności, która entuzjastycznie reaguje na prezentowaną podczas koncertów muzykę. Najnowszy album z autorskimi kompozycjami lidera zespołu Tomasza Kudyka zarejestrowany zostanie w warszawskim studiu S4.

Przewidywana premiera tego albumu to pierwsza połowa 2020 roku. Kwintet zaprezentuje swoje najnowsze kompozycje na koncertach w Polsce i za granicą, a najbliższy koncert odbędzie się już 7 grudnia 2019 roku w Teatrze Dramatu i Muzyki w Brześciu na specjalne zaproszenie Konsulatu Generalnego RP na Białorusi.

Tomasz Kudyk, lider zespołu New Bone dedykuje najnowszy album “Longing” swojemu Tacie – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi legendarnej już grupy Jazz Band Ball Orchestra.

Do udziału w sesji nagraniowej zostali zaproszeni wyjątkowi muzycy: Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Dominik Wania – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja.

Na płycie znajdą się autorskie kompozycje Tomasza Kudyka zaaranżowane na kwintet  jazzowy oraz jedna kompozycja Jana Kudyka w specjalnej aranżacji Wojtka Groborza. Słuchając utworów muzycznych lidera New Bone z poprzednich płyt, możemy spodziewać się muzyki pełnej liryzmu i pewnej nostalgii utrzymanej w formie jazzowej narracji. Źródło inspiracji sięga głównego nurtu tej muzyki wykształconego w połowie ubiegłego wieku. Tomasz Kudyk chciałby poprzez tą płytę, a przede wszystkim muzykę wyrazić swoja wdzięczność i szacunek dla swojego Taty, który na początku jego drogi muzycznej był dla niego inspiracja i autorytetem.

„To dzięki Tacie jestem w tym miejscu dzisiaj i robie to co On…” – wspomina lider New Bone.

Projekt zostanie w dużej części dofinansowany z ramienia Urzędu Miasta Krakowa.

New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Pięcioma, w tym trzema autorskimi, płytami utwierdził swoją pozycję na polskim rynku jazzowym. Do tej pory formacja zaprezentowała się w ramach drugiej edycji festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, a  jakże w czasie Międzynarodowego Delhi Jazz Festival w 2013 roku Grupa była również jedną z gwiazd Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii w 2014 roku oraz brała dział w festiwalu Art Jazz Cooperation – Ukraina 2015 roku.

W lutym 2014 roku zespół przy współpracy z Instytutem Polskim w Moskwie po raz kolejny zagrał dla rosyjskiej publiczności. Tym razem w dalekim Uralu zaprezentował swoją muzykę w Czelabińsku w Filharmonii i renomowanym klubie Ever Jazz w Jekaterynburgu. W marcu 2015 roku, New Bone wystąpił w Filharmonii Narodowej w Mińsku na Białorusi, na koncercie, którego współorganizatorem był Instytut Polski. Warto dodać, ze zespół  w czasie pobytu w Indiach zapisał się także w historii muzyki jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze!