Eskaubei i Tomek Nowak Quartet to obecny na scenie od 2015 roku zespół łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę świetnego trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack.

Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (git. basowa, kontrabas), Kuba Płużek (piano), Maksymilian Olszewski (bębny). Z zespołem regularnie współpracuje również Mr Krime (gramofony, syntezatory). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

W maju 2019 roku wydali swój trzeci album zatytułowany “Sweet Spot”, i to głównie jemu poświęcony jest wywiad. Andrzej Sroka wielkie dzięki za przeprowadzenie tej rozmowy, a Markowi Maśniakowi za video i montaż.

A już niedługo kolejne koncerty. Więcej o nich, tutaj.