Powidoki tworzą się przy jednoczesnym postrzeganiu dwóch stykających się plam koloru. Kolor plamy, na której koncentrujemy spojrzenie pod wpływem sąsiadującej barwy zmienia się.

Plama neutralna na polu zielonym wydaje się czerwona, na fioletowym – żółta, na pomarańczowym – niebieska. Zjawisko to jest reakcją zmysłu wzroku na podrażnienia oka barwnym doznaniem. 

Jak zatem nazwać to zjawisko w przypadku muzyki? 

Kiedy na jednej scenie zderza się energia dwóch równorzędnych liderów – świeżo upieczonego ojca szukającego możliwości do złapania choćby jednej małej chwili snu, zainspirowanego młodą sceną nowojorskiego jazzu oraz druga kontrastująca z nią twardo stąpającego po ziemi Kaszuba zainspirowanego brzmieniami folklorystycznymi, a całość dopełnia zawodowa sekcja, tworzy się zupełnie nowe niecodzienne i nieoczywiste doznanie.

Jak mówią sami artyści:

„Nie jest to część wspólna tylko nowy Twór. W trakcie występu  pojawia się nowa przestrzeń. Dojrzewamy do tego żeby ją poznać, uczymy się jej  i staramy się ją ujarzmić.” 

Bipolar Order to zespół powstały w 2018 roku z inicjatywy saksofonisty Mateusza Chorążewicza oraz gitarzysty Jakuba Żołubaka. Towarzyszą im basista Łukasz Ostrowski-Kunert oraz grający na perkusji Maciej Wojcieszuk. Ich debiutancki album „Duality” wydany nakładem wydawnictwa Allegro Records kilka dni temu miał swoją premierę, a sami artyści kończą przygotowania do premierowego koncertu, który odbędzie się w najbliższy czwartek 21 listopada na Warszawskim Wilanowie w klubie „Six Seasons” Grzegorza Piotrowskiego.


Koncertowi towarzyszyć będzie specjalnie przygotowany na tę okazję pokaz światła wprowadzający klimat, który w połączeniu z muzyką na długo pozostaje w pamięci. Dlatego wydarzenie to wspaniała propozycja nie tylko dla fanów jazzowych brzmień ale dla wszystkich, którzy czwartkowy wieczór chcą spędzić w wyjątkowy i niecodzienny sposób.

Bipolar Order
Warszawa, Six Seasons World Orchestra House | 21.11.2019, godz. 20:00
Bilety w cenie 25 zł dostępne są tutaj oraz w klubie, w dniu wydarzenia.