21 lutego 2020 roku ukaże się nowy album Pata Metheny’ego „From This Place„. Na płytę trafiło 10 kompozycji Metheny’ego, któremu podczas sesji towarzyszyli sprawdzony perkusista Antonio Sanchez, malezyjsko-australijska basistka Linda May Han Oh, brytyjski pianista Gwilym Simcock oraz Hollywood Studio Symphony dyrygowana przez Joela McNeelya. Ponadto w roli gości specjalnych pojawili się Meshell Ndegeocello (śpiew), Gregoire Maret (harmonijka) i Luis Conte (instrumenty perkusyjne).  

From This Place” to pierwszy album z premierowym materiałem Metheny’ego od czasu „Kin (←→)” z 2014 roku. Nową płytę MethenySimcockOh Snachez promować będą podczas dużej, międzynarodowej trasy koncertowej, która rozpocznie się w przyszłym roku.

Album promuje wydany właśnie utwór „America Undefined„, który już teraz dostępny jest na wszystkich platformach streamingowych. 


„”From This Place” to jedna z tych płyt, które chciałem zrobić przez całe życie” –  zapewnia Pat Metheny. „To rodzaj muzycznej kulminacji, z szerokim wachlarzem muzycznych ekspresji, które zawsze mnie interesowały. Wszystko zebrane na jednym wielkim płótnie, zrealizowane dzięki znakomitej komunikacji, którą można mieć tylko z muzykami, z którymi spędziło się setki nocy podczas wspólnego grania”.

W ciągu ponad 30 lat, gitarzysta Pat Metheny odszedł od jazzowego mainstreamu, poszerzając muzyczne horyzonty i zacierając granice pomiędzy muzycznymi stylami. Wśród jego licznych sukcesów należy wymienić 20 statuetek Grammy 12 różnych kategoriach. Jest również jedynym liderem zespołu, który zdobył nagrody Grammy za 7 kolejnych wydawnictw z rzędu. Na koncie ma również tworzenie muzyki do hollywoodzkich filmów oraz współpracę z tak uznanymi artystami jak Ornette ColemanSteve ReichCharlie HadenBrad Mehldau i wielu innych.

Artysta w ramach trasy koncertowej zawita do Polski: 2 czerwca zagra we Wrocławiu, 3 w Bydgoszczy, 4 w Sopocie, 6 w Warszawie i 8 w Bielsko-Białej.

Więcej o koncertach, tutaj.