„Ross.” to najpełniejszy dotychczas manifest artystycznej wizji Ryana – Low Roar odnajduje tu balans między kameralnymi, akustycznymi piosenkami w minimalistycznych aranżacjach i bardziej rozbudowanymi kompozycjami o kontrastowej dynamice, w których Karazija sięga po elektroniczne brzmienia. Płytę spaja hipnotyzujący głos Ryana i intymne teksty, nadające całości emocjonalnej głębi. Wspaniała produkcja i dbałość o każdy brzmieniowy szczegół (nad brzmieniem czuwali m.in. trzykrotny laureat Grammy Andrew Scheps (Adele, Red Hot Chilli Peppers, Hozier) oraz Mike Lindsay (Tunng) służą tu podkreśleniu kompozycyjnego i wykonawczego kunsztu muzyka.

Od czasu gdy w 2010 Karazija przeprowadził się z rodzimych Stanów do Reykjaviku, jego muzyka zyskała tysiące fanów na całym świecie. To na Wyspie Gejzerów Amerykanin nagrał swój debiutancki krążek „Low Roar”, który recenzenci porównywali do nagrań Sigur Ros czy Bon Iver. Płyta przyniosła mu rozgłos i zaproszenia na największe festiwale: Eurosonic, The Great Escape czy ATP. Kolejne krążki: „0” oraz „Once In A Long, Long While” potwierdziły unikalny talent Ryana. Muzyk nawiązał też współpracę z legendarnym japońskim twórcą gier video Hideo Kojimą – kompozycje Amerykanina trafiły do kultowej gry „Death Stranding” (z udziałem Normana Reedusa, Madsa Mikkelsena i w reżyserii Guillermo del Toro), która wreszcie – po długim oczekiwaniu – trafia na rynek. Low Roar współtworzył 17 utworów z soundtracku gry.

Wcześniej mamy okazję posłuchać przepięknego singla „Slow Down” – Ryan z akompaniamentem arpeggio akustycznej gitary i delikatnego pianina śpiewa o godzeniu się z mijającym czasem. W finale emocjonalną siłę piosenki podkreśla partia saksofonu i brzmienie melotronu.

„Obudziłem się pewnego dnia wcześnie w Margate, gdzie nagrywaliśmy płytę i napisałem tę piosenkę o 7. rano”.

Być może stąd bierze się siła jego nagrań – Ryan ma zwyczaj dokumentowania swojego życia w szczerych piosenkach, które potrafią podnosić na duchu albo złamać serce, w zależności od pory dnia. To głęboko osobista muzyka, sięgająca do ludzkich emocji.

Album możecie zakupić, m.in. tutaj.