Już 15 listopada premiera kolejnych albumów artystów, którzy odnieśli spektakularny sukces i na stale zapisali się w żelaznym kanonie muzyki jazzowej: Ella FitzgeraldDuke Ellington oraz specjalny świąteczny album „Jazz Christmas”.

Album w całości dedykowany amerykańskiej wokalistce – Elli Fitzgerald. Fitzgerald była nazywa pierwszą damą piosenki jazzowej, otrzymała 13 nagród Grammy i sprzedała ponad 40 milionów płyt na całym świecie. Jej wspaniała kariera rozpoczęła się od wspólnych występów z Chickiem Webbem. Posiadała niezwykle rozległą skalę głosu, i dzięki niemu do końca swojej kariery brzmiała dziewczęco, a zarazem ciepło, lekko i radośnie. Takie połączenie idealnie sprawdzało się w jej repertuarze jazzowym. 

Duke Ellington wprowadził nowatorskie style i techniki brzmieniowe, które do dziś uważane są za kluczowe w historii muzyki orkiestrowej. Muzyk słynie również z tego, że wprowadził do big bandu saksofon barytonowy oraz kontrabas.

Specjalne okolicznościowe wydanie z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które zawiera największe świąteczne utwory w jazzowym wykonaniu. 
Dzięki temu albumowi święta nabiorą niezapomnianego magicznego klimatu i wprawią wszystkich w świąteczny nastrój!

Albumy możecie zakupić tutaj.