The Sound Pack (Joanna Świniarska, Katarzyna Mirowska, Małgorzata Biniek, Marcin Wawrzynowicz) – jazzowy kwartet wokalny z towarzyszeniem wspaniałych instrumentalistów to klasyka gatunku i niezwykłe emocje nowych interpretacji znanych utworów jazzowych!  

Muzycy wokaliści, których w 2016 roku z inicjatywy M.Wawrzynowicza połączyła idea stworzenia jazzowego zespołu wokalnego. Kwartet nawiązuje do tradycji amerykańskich ulicznych grup wokalnych ery swingu, a także do współczesnych znanych zespołów, takich jak; „The Manhattan Transfer” czy „The New York Voices”. 

Przez trzy lata The Sound Pack dał wiele koncertów. Gościli zarówno na mniejszych, kameralnych scenach jak i na scenach festiwalowych. Mieli przyjemność współpracować z wieloma znakomitymi muzykami. Koncertowali m.in. na festiwalu „Green Town Of Jazz”, RCK PRO Jazz Festiwal”, „Jazz! Open Mind”, „Podkarpackiej Jesieni Jazzowej” czy „Świętokrzyskiej Wiośnie Jazzowej”. Nie ma tego typu grup w naszym kraju!

Album The Sound Pack „On Air” jest pierwszym krążkiem grupy.

Na płycie znajduje się 10 standardów jazzowych wykonanych w jedenastoosobowym składzie i zaaranżowanych w większości przez dwie wybitne postaci. Jedną z nich jest Aleksander Mazur (jazzman, instrumentalista i aranżer doceniony w Europie i USA), który udostępnił specjalnie dla zespołu własne opracowania utworów jazzowych na zespół wokalny. Drugą postacią jest młodego pokolenia puzonista i aranżer Łukasz Rakalski, który znakomicie powiązał oryginalnie napisane przez Aleksandra Mazura partie wokalne z nowoczesnym i świeżym podejściem do rytmu, harmonii i orkiestracji.

Album można zakupić, m.in. tutaj.