Po raz 14. oddajemy śląskie sceny najciekawszym polskim i europejskim projektom jazzowym. Na program tegorocznej edycji festiwalu wpłynęły dwie ważne rocznice. W tym roku minęło 50 lat od śmierci wybitnego pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy. Twórczość autora niezapomnianej muzyki do „Dziecka Rosemary” Romana Polańskiego przypomni wrocławski zespół EABS (30 listopada, sala koncertowa Miasta Ogrodów). W Roku Komedy pojawiło się wiele projektów z jego muzyką, ale tylko ten wrocławski septet podszedł do niej tak odważnie. EABS sięgnęli po najmniej znane utwory Komedy. Równocześnie pokazali, że jego muzyka, mimo lat, nic nie straciła ze swojej siły. 


Druga rocznica świętowana na festiwalu to także okrągłe pół wieku, które minęło od powołania na katowickiej uczelni Wydziału Muzyki Rozrywkowej, zamienionego potem na Instytut Jazzu. Z tej okazji 1 grudnia w sali Miasta Ogrodów zabrzmią jazzowe standardy w wykonaniu najlepszych instrumentalistów związanych z Akademią, zaaranżowane przez Pawła Tomaszewskiego – świetnego pianistę i dziekana Instytutu Jazzu.

Partnerem festiwalu jest, po raz kolejny, Muzeum Śląskie. W jego Audytorium wystąpi wybitna duńsko-estońska saksofonistka Maria Faust z zespołem SHITNEY (29 listopada). 

Festiwalowi towarzyszy gala finałowa 6. edycji Międzynarodowego Konkursu na Kompozycję Jazzową oraz przyznanie tytułu Ambasadora Jazzu 2019. 

Organizatorem festiwalu są Katowice – Miasto Muzyki UNESCO i instytucja kultury Katowice Miasto Ogrodów we współpracy z Muzeum Śląskim oraz Akademią Muzyczną w Katowicach. Sponsorem festiwalu jest Stoart. 

Więcej informacji na stronie organizatora.

Karnety: 70 zł; bilety na każdy dzień: 30 zł (normalne), 20 zł (legitymacja studencka, karta Aktywny Senior 60+) do nabycia na ticketportal.pl, kupbilecik.pl oraz przed koncertami. Bilety na koncert formacji Shitney dostępne również na muzeumslaskie.pl i w kasie Muzeum Śląskiego. Wstęp wolny na galę finałową 6. MKKJ oraz koncert „First was the voice” w dniu 30.11.2019.