Legendarny piosenkarz Brian McKnight prezentuje klip do najnowszego singla „Neva Get Enuf Of U”. Piosenka zwiastuje prace nad jego czternastym albumem zatytułowanym „Bedtime Story”, którego premiera odbędzie się wkrótce.


Wszechstronnie utalentowany Brian McKnight urodził się 5 czerwca 1969 roku w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory sprawdził się już jako piosenkarz, autor tekstów, aranżer, producent i muzyk zarówno w branży pop, jak i r&b. McKnight swoją karierę rozpoczął już jako nastolatek. Najpierw śpiewał w chórze gospel, a następnie założył grupę, z którą dawał koncerty w okolicy. Za namową starszego brata, który miał już za sobą muzyczne doświadczenia (grał w zespole Take 6), Brian postanowił postarać się o kontrakt z wytwórnią. Zainteresowała się nim Mercury Records, a po 2 tygodniach muzyk miał już podpisaną umowę. 

Pierwsze owoce współpracy z wytwórnią to singiel “The Way Love Goes”, a następnie album zatytułowany po prostu “Brian McKnight” – oba wydane w 1992 roku. Trzy lata później McKnight powrócił z płytą “I Remember You”. Jednak pierwszy poważny sukces muzyka to album “Anytime” z 1997 roku – ostatni wydany pod szyldem Mercury Records. “Anytime” zyskał status podwójnej platynowej płyty, dzięki sprzedaży ponad 2 milionów egzemplarzy i był nominowany do nagrody Grammy. Największym hitem okazał się utwór “You Should Be Mine”. 

Rok później przyszedł czas na kolejny krążek. Tym razem była to świąteczna kolekcja “Bethlehem”. Od niej zaczęła się współpraca w wytwórnią Motown. W 1999 roku McKnight wydał płytę “Back At One”. Był to kolejny sukces artysty w postaci podwójnej platyny. 

Kolejnym, szóstym już wydawnictwem McKnighta był album “Superhero” z 2001 roku. Tym razem muzyk postawił na bardziej na rockowe brzmienie, co w połączeniu z jego talentem przyniosło spodziewany sukces. W jednym z utworów (“My Kind of Girl”) zaśpiewał  Justin Timberlake. Dwa lata później przyszedł czas na krążek “U-Turn”, gdzie połowa utworów to kompozycje samego McKnighta. Nie obyło się jednak bez zaproszeń – gościnnie wystąpił między innymi raper Nelly.

Ostatnia płyta, która powstała przy współpracy z wytwórnią Motown nosiła tytuł “Gemini” i ukazała się w 2005 roku. Rok później, już pod szyldem Warner Bros., McKnight wydał album “Ten”, z którego pochodzą single “Find Myself In You” oraz “Used To Be My Girl”.

Brian McKnight może się pochwalić współpracą z wieloma gwiazdami. Wspomniany wcześniej Justin Timberlake czy Nelly to dopiero początek listy, na której znajdziemy również Mary J. Blige, Vanessę Williams, Kirka Franklina, Quincy Jonesa, Boyz II Men, Christinę Aguilerę czy Mariah Carey. Artysta zdobył między innymi nagrodę dla najlepszego artysty r&b w 2001 roku.