19 listopada o godz. 19:30 na deskach Novej Sceny w ramach koncertów „Dobry Wieczór Jazz” wystąpi Krzysztof Herdzin – opiekun artystyczny cyklu oraz wieloletni współpracownik Teatru Muzycznego ROMA. Artysta po raz pierwszy zaprezentuje publiczności utwory z najnowszej płyty „The Book of Secrets”.


Pianista Krzysztof Herdzin wystąpi w towarzystwie znakomitego, amerykańskiego saksofonisty Ricka Margitzy oraz przyjaciół, stałych muzyków swojego trio – Roberta Kubiszyna (kontrabas, gitara basowa) i Cezarego Konrada (perkusja).

Utwory, które zaprezentuje, znalazły się na pierwszym albumie w serii „Polish Jazz”.

Na rynku wydawniczym płyta ukaże się 25 października 2019 r., tj. w przededniu 50. urodzin artysty. Miłośnicy jazzowych brzmień, którzy pojawią się na Novej Scenie Teatru Muzycznego ROMA, będą mieli niepowtarzalną okazję, aby na tydzień przed premierą zapoznać się z najnowszym „dzieckiem” utalentowanego twórcy.

Krzysztof Herdzin współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA od lat. W musicalu „Piloci” pojawiał się w charakterze dyrygenta gościnnego. Ponadto stworzył część aranżacji do tego tytułu. Był także kierownikiem muzycznym musicalu „Deszczowa piosenka”.