Zespół Vibraslap powstał w 2006 roku z inicjatywy wibrafonisty Miłosza Rutkowskiego oraz basisty Tomasza Grabowego. Ma na swym koncie album CD oraz liczne koncerty przy współpracy z takimi muzykami jak Trilok Gurtu, Tomas Sanchez, Jerzy Główczewski, Cezary Konrad czy Janusz Szrom. Do współpracy przy nowym programie liderzy zaprosili kolejnych wspaniałych muzyków z ogromnym dorobkiem artystycznym: Marcin Wawrzynowicz – voc, Tomasz Wendt – sax, Robert Jarmużek – p, Łukasz Sobolak – dr. 


Wszyscy muzycy to doświadczeni i docenieni artyści. Na swym koncie posiadają zarówno autorskie płyty, jak i uczestnictwo w nagraniach sesyjnych. Są laureatami licznych nagród, a na codzień współpracują z czołówką polskiej sceny muzycznej. 

Na płycie „Different Wor(l)ds” znajduje się osiem nowych kompozycji, których wspólnym mianownikiem jest połączenie różnorodności stylistycznej muzyki improwizowanej, a także traktowanie partii wokalnych w sposób instrumentalny. Tytuł albumu odnosi się właśnie do tych różnych muzycznych światów każdego z muzyków jak i do nietuzinkowego traktowania głosu. W utworach pisanych przez poszczególnych muzyków słychać wpływy muzyki jazzowej, ethno, afro, world music oraz muzyki latynoamerykańskiej. 

Album można zakupić, m.in. tutaj.