Po raz 14. śląskie sceny oddane zostaną najciekawszym polskim i europejskim projektom jazzowym. Festiwalowi towarzyszy gala finałowa 6. edycji Międzynarodowego Konkursu na Kompozycję Jazzową oraz przyznanie tytułu Ambasadora Jazzu 2019. W tym roku na scenie Katowice Miasto Ogrodów oraz w Muzeum Śląskim wystąpią między innymi wybitna duńsko-estońska saksofonistka Maria Faust z zespołem SHITNEY, genialny Kuba Więcek z najnowszym projektem MULTITASKING, a z okazji 50. rocznicy śmierci Krzysztofa Komedy hołd jego muzyce odda młoda wrocławska formacja EABS. 

Na 14. Silesian Jazz Festival zapraszamy od 29 listopada do 1 grudnia 2019 roku.

Bilety, szczegółowy program na miasto-ogrodow.eu.

Silesian Jazz Festival jest niepowtarzalną okazją do spotkania z wirtuozami muzyki, czerpiącymi inspiracje z jazzowych tradycji, ale i szukających nowych rozwiązań formalnych i brzmieniowych

Festiwal wyrósł wyszedł od formuły Dni Otwartych, w czasie których prezentowano dokonania studentów i absolwentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Dziś to pełnowymiarowe, kilkudniowe  wydarzenie festiwalowe. Zróżnicowane stylistycznie, ukierunkowane jest na współczesną, polską i europejską muzykę jazzową.

Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi od 2014 roku jest Międzynarodowy Konkurs na Kompozycję Jazzową. W jego ramach nagradzane są utwory nadsyłane przez kompozytorów z całego świata, a nagrodzone utwory wykonywane są podczas festiwalu. 

Dyrektorem artystycznym Silesian Jazz Festivalu jest prof. Jerzy Jarosik