Festiwal Nostalgia w tym roku jazzowo budzi z jesiennej zadumy. Zapraszamy między 14 a 16 listopada do zabytkowej części Muzeum Narodowego w Poznaniu na premierowe aranżacje utworów Krzysztofa Komedy w wykonaniu Piotra Orzechowskiego, Kuby Więcka, Aresa Chadzinikolau oraz koncert Oles Brothers Trio. Wydarzeniem specjalnym będzie prapremiera „Miniatur teatralnych i filmowych na altówkę i fortepian” Gii Kanczelego oraz spotkanie Jerzego Kapuścińskiego z Leszkiem Dawidem. W programie także wystawa fotograficzna oraz filmy. Bezpłatne wejściówki dostępne od 28 października w Centrum Informacji Kulturalnej.

Z okazji Roku Krzysztofa Komedy festiwal Nostalgia sięga po niepokorne kompozycje legendy polskiego jazzu i przekazuje je młodym przedstawicielom dzisiejszej awangardy. Muzykę Komedy usłyszymy trzykrotnie – za każdym razem ujętą w inny sposób, przetworzoną przez odmienną wrażliwość twórczą, przepisaną na różne instrumenty. 

W programie filmowym festiwalu dokumenty o życiu i twórczości kompozytora – „Komeda, Komeda” oraz „Komeda. A Soundtrack for a Life” – a także pokaz rejestracji warszawskiego koncertu Tomasza Stańki i Jimmy’ego Scotta z muzyką Trzcińskiego. Na Nostalgii spotkają się także Jerzy Kapuściński i Leszek Dawid, aby opowiedzieć o planowanym filmie fabularnym o kompozytorze. Wrażeniami z koncertów będzie można się podzielić na warsztatach krytyki muzycznej organizowanych z Fundacją Meakultura. 

Więcej na stronie organizatora.