Madison McFerrin – wschodząca gwiazda „soulapella” i córka Bobby’ego niedawno wystąpiła w Polsce na dwóch koncertach. Pierwszy odbył się we Wrocławiu, drugi w warszawskim BARdzo Bardzo.

To przełomowy czas dla pochodzącej z nowojorskiego Brooklynu Madison McFerrin! Genialny Questlove z The Roots określił jej muzykę jako „soulappella”, zaś prestiżowy magazyn Pitchfork ogłosił: „Madison sprawia, że a’capella znowu jest cool”. Utalentowanej córce sławnego Bobby’ego duży artykuł poświęcił też „New York Times”. Także w Europie znalazła takich opiniotwórczych fanów jak Gilles Peterson czy Jamie Cullum, którzy regularnie puszczają jej piosenki w swoich radiowych audycjach BBC. 

W Polsce znakomitym występem do swojego wielkiego talentu przekonała publiczność katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Wokalistka idzie śladami swojego legendarnego ojca oraz uzdolnionego brata Taylora (ostatnio w składzie R+R Now) – na koncertach, a także na dwóch EPkach: „Finding Foundations Vol 1/ Vol 2” udowadnia jak wszechstronnym i niezwykłym instrumentem może być ludzki głos. Muzyka Madison to jednak nie tylko wspaniałe popisy wokalne, ale też smak, klimat, znakomite kompozycje. Artystka przyznaje, że inspirują ją w równej mierze Nina Simone, Erykah Badu, Stevie Wonder, co The Beatles i Radiohead. Jakiś czas temu na popularnym kanale Colors Madison zaprezentowała nowy utwór „Try” w produkcji Taylora Marrinera. Zapowiedziała również wydanie nowej EPki. Na koncercie zabrało niestety nowych utworów, mimo wszystko warto było posłuchać to co się już poznało kolejny raz! Podsumowując…

Wszystko wskazuje na to, że kariera młodej McFerrin nabiera rozpędu a październikowe występy to jedna z ostatnich okazji, by zobaczyć Madison w niewielkich klubach.

Tak było podczas warszawskiego koncertu:

[flickr_set id=”72157711549778716″]