Holenderskie trio jazzowe znane z interaktywnych koncertów wraca do Katowic. To jedyny koncert, na którym telefony komórkowe powinny być włączone!

Po raz pierwszy Tin Men and The Telephone wystąpili w Katowicach podczas Urodzin Miasta w 2018 roku. Teraz ich koncert zapowie rozpoczynającą się 29 listopada 14. edycję Silesian Jazz Festivalu.


Tin Men and the Telephone jest znane z wyjątkowych koncertów, podczas których, w przeciwieństwie do wszystkich innych, telefon komórkowy warto mieć włączony i z niego korzystać! Wszystko dlatego, że trio komunikuje się z publicznością za pomocą smartfonów i specjalnej aplikacji tinmendo (do ściągnięcia zarówno na Androida, jak i system iOS). Dzięki niej słuchacze koncertów decydują, w którym kierunku zmierza ich muzyka. Za pomocą swoich telefonów komórkowych dają znać muzykom, jak mają prowadzić swoją improwizację. Tin Men wciąga publiczność w prawdziwą, niemal fabularną grę, w której prowadzą opowieść za pomocą muzyki. 


Tematem przewodnim koncertu będzie sport, jako że zbiega się z katowicką konferencją Światowej Agencji Antydopingowej WADA.

Bilety w cenie 30 i 20 zł (ulgowe) do nabycia na ticketportal.pl, kupbilecik.pl oraz przed koncertem.