Alex Crossan znany jako Mura Masa to brytyjski producent muzyki elektronicznej i multiinstrumentalista, który ma na swoim koncie szereg wyróżnień w tym nagrodę Grammy za remix utworu „Walking Away” zespołu Haim oraz obecność na liście „30 Under 30” magazynu „Forbes” czy ponad 500 tys. sprzedanych egzemplarzy debiutanckiego albumu. 

Mura Masa wystąpi w Stodole 10 marca 2020 roku!


W sierpniu tego roku ukazał się jego nowy singiel „I Don’t Think I Can Do This Again”, który powstał we współpracy z Clairo. Jest on jednocześnie zapowiedzią drugiego albumu zatytułowanego „R.Y.C” (Raw Youth Collage), którego premiera odbędzie się 17 stycznia. Na płycie będzie można usłyszeć takich artystów jak Tirzah, Georgia, Ellie Rowsell z Wolf Alice oraz samego Alexa w roli głównego wokalisty.
„R.Y.C” to niezwykle ambitny i ekscytujący album młodego artysty i producenta, którego zdolność do ciągłego zaskakiwania współgra z niezwykle spójną i indywidualną wizją. Dając nowe życie m.in. w New Wave, Emo, Folk i Rave lat 90’ – utwory takie jak „No Hope Generation” na nowo kształtują brzmienie Mura Masy, jednocześnie oddając hołd alternatywnym korzeniom, które ukształtowały go, gdy stał się prawdziwym muzycznym outsider’em, dorastającym na odległej wyspie Guernsey.


Duchowo 'R.Y.C’ (Raw Youth Collage) odnosi się do pokoleniowego uzależnienia od nostalgii i jej wykorzystania (oraz ograniczeń) jako sposobu radzenia sobie z trudnościami teraźniejszości. Pod wpływem idei związanych z Hauntologią, odkrywa, że w czasach wzmożonej urbanizacji i cyfryzacji, jeszcze nigdy tak łatwo nie można było czuć się samotnym. Dla Mura Masa, jeżeli chociaż raz zaakceptujemy nostalgię jako stały element – fakt pozornie ucieleśniony przez cykliczne fazy, w których różne subkultury, ruchy polityczne, trendy mody, nawet gatunki muzyczne wzrastają i maleją – możemy zacząć się z niej uczyć. 

Pomimo przeciwności, niekończące się pragnienie Mury Masa do nauki i przekraczania barier doprowadziło do tego, że odnalazł się na 'R.Y.C’ (Raw Youth Collage): artysta, który jest w stanie ukierunkować te wzloty i upadki kultury młodzieżowej i wykorzystać je, aby pokazać jak powinna brzmieć dziś muzyka pop. Jest to album, który uderza w gorliwego ducha swojego pokolenia właśnie poprzez zrozumienie drogi, która doprowadziła nas do tego punktu. Nawet podczas przesłuchiwania przeszłości, Mura Masa brzmi jak przyszłość.

  • Bilety w ogólnej sprzedaży dostępne będą od piątku 1 listopada od 10:00 na LiveNation.plTicketmaster.plStodola.plTicketClub.pl oraz w kasie Klubu Stodoła. 
  • Przedsprzedaż na stronie Artysty i Spotify potrwa od środy, 30 października od 10:00 do czwartku, 31 października do 00:00
    Przedsprzedaż Citi Handlowy ruszy w środę, 30 października o 12:00 i zakończy się w piątek, 1 listopada o 9:00
  • Przedsprzedaż na stronie Ticketmaster.pl rozpocznie się w czwartek, 31 października od 10:00  i potrwa do piątku, 1 listopada do 10:00