KARI powraca do Polski z nowym projektem koncertowym zatytułowanym UKIYO. W połowie listopada artystka odwiedzi m.in. Kraków (15.11, Klub Alchemia), Żory (16.11, Alternatywy 4 Festiwal) oraz Warszawę (17.11, DK Kadr). 

„Chciałabym, żeby te koncerty były czymś w rodzaju wykroczenia poza ramy czasu; pretekstem do kontemplacji i spojrzenia wewnątrz” – zapowiada artystka.

Wspólnie z Aleksem Carrie (liderem brytyjskiej formacji Krrum) oraz wiolonczelistką Rose Gallaway, KARI zabierze nas w świat UKIYO. Każde z wydarzeń zapowiada się na bardzo intymny wieczór, podczas którego usłyszymy piosenki z poprzednich płyt w nowych, akustycznych aranżacjach. Nie zabraknie też nowych kompozycji, nad którymi artystka pracowała w ostatnich miesiącach.

Nadchodzące listopadowe koncerty będą więc jedyną okazją, żeby je usłyszeć:

  • 15.11 – Klub Alchemia, Kraków | BILETY
  • 16.11 – Alternatywy 4 Festiwal, Żory | BILETY
  • 17.11 – Dom Kultury „Kadr”, Warszawa | BILETY


W ostatnim roku czas jakby stanął w miejscu. To poczucie zawieszenia, początkowo bardzo niewygodne i frustrujące, z czasem przybrało kształt nieskończonej przestrzeni, w której nieoczekiwanie zaczęłam odnajdywać spokój. Zaczęłam uczyć się zaglądać w głąb siebie i mówić „nie” wobec sytuacji, które zabierają mi moją wolność, a co za tym idzie – również zdrowie mentalne. Postanowiłam odbudować moją przestrzeń, w zrozumieniu i akceptacji, że „nic nie muszę”. Po wykreśleniu wszystkich deadline’ów z kalendarza, odkryłam nową dla mnie rzeczywistość, gdzie jedyne na czym miałam się skupić to przyzwolenie sobie na to, żeby po prostu „być”; być obecna, tu i teraz. I to był właśnie początek mojego doświadczenia “Ukiyo” – wróciła, zagubiona gdzieś w odmętach zabiegania i przemijającego świata, radość tworzenia. To właśnie wtedy, w nieplanowany sposób, narodziła się idea stworzenia projektu koncertowego z którym odwiedzę Polskę w listopadzie. Projekt początkowo był tylko i wyłącznie moją terapeutyczną formą powrotu do muzyki, ale z czasem utwory zaczęły przybierać konkretne kształty. Moje szkice i pomysły stały się wyraźnym muzycznym konceptem, który postanowiłam zgłębić i docelowo się nim podzielić. „Ukiyo” czyli „przemijający świat”, od którego podczas tych koncertów będziemy się wspólnie oddzielać.

KARI to polska wokalistka, kompozytorka i producentka. Od 2013 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. Na swoim koncie ma trzy studyjne albumy – „Daddy Says I’m Special” (2011), „Wounds And Bruises” (2013) oraz „I Am Fine” (2017). Artystka nominowana była do Fryderyka w kategorii „Debiut Roku” (2013). Jest też laureatką nagrody głównej magazynu HIRO (SUPER HIRO 2012) oraz wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu Songwriterów. Z uznaniem spotkał się również klip do utworu „The Winter Is Back”, inspirowany premierą czwartego sezonu „Gry o tron”. Video zostało nominowane do prestiżowej nagrody Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2014: