Yuna, międzynarodowa gwiazda z Malezji, przedstawia teledysk do utworu „Castaway” z gościnnym udziałem Tyler, The Creator. Kompozycja znajduje się na albumie „Rouge”, którego premiera obyła się 12 lipca.


Urodzona w Kedah w Malezii, wychowana głównie w Kuala Lumpur, Yuna obecnie dzieli swój czas pomiędzy Malezję i Los Angeles, gdzie nagrała „Rouge”.

– Jestem muzułmańską artystką, ale nigdy w ten sposób o sobie nie myślałam – wyjaśnia. – Ta łatka stała się bardziej wyraźna, gdy przeprowadziłam się do LA. Bardzo podobało mi się, że wszyscy szanowali fakt, że nie zdecydowałam się poświęcić mojej tożsamości dla muzyki. Album doskonale odzwierciedla to, jaka jestem: czuję się komfortowo z moimi relacjami i skoncentrowaniem na karierze. Taki jest kolor mojego dojrzewania jako kobiety.

Yuna zaczęła pisać piosenki i uczyć się grać na gitarze w wieku 14 lat. W 2008 roku nagrała swój debiutancki album, zdobywając pięć nominacji do Malaysian Music Award. Jej debiutancka amerykańska EP-ka „Decorate” zawierała m.in. produkcje Pharrella Williamsa. Na albumie „Chapters” z 2016 roku wystąpili Usher, Jhené Aiko i DJ Premier. Billboard umieścił ten album w swoich Critics’ Picks for Best R&B Albums, a singiel „Crush” z Usherem znalazł się na trzecim miejscu Billboard’s Adult R&B Chart.