20 października odbędzie się 16. edycja Winylobrania. Będzie to również oficjalne otwarcie powiększonej części sklepu Płyt Gramofonowych. Gościem spotkania będzie Michał Urbaniak.

O 16.00 odbędzie się spotkanie pt. „Urbaniak = Jazz = Hip-hop”. Spotkanie poprowadzi Hirek Wrona. Z Panem Michałem porozmawiamy m.in. o początkach jego gry na skrzypcach i saksofonie, pierwszych zespołach z którymi współpracował, różnicy pomiędzy graniem jazzu w USA i w Polsce, a także o tym jak wspierał początki hip-hopu. Po zakończeniu rozmowy będzie czas na Wasze pytania.

Od 12.00 zapraszamy na zakupy do powiększonej części sklepu, gdzie znajdziecie dużo nowości na płytach winylowych. Na miejscu kupicie winyle, cd, książki i zdjęcia Pana Michała. Będzie to świetna okazja do poproszenia Mistrza o podpis. Tego dnia będziemy mieli specjalne ceny na płyty Pana Michała takie jak albumy z serii Polish Jazz, Urbanator Days, UrbSymphony a także na biografię „Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego”.

Piękny plakat imprezy wykonał Andrzej Pągowski.

Michał Urbaniak – Współtwórca Nowojorskiego tzw. Fusion Jazzu i aktualnie UrbJazzu i jako pierwszy kreator muzyki fusion wprowadził Jazz Rock, Rap i Hip Hop do Jazzu zakładając w roku 1989 zespół Urbanator, a od 27 stycznia 1995 Projekt UrbSymphony, gdzie obok zespołu jazzowego, rappera, komputera występuje cała orkiestra symfoniczna. Skomponował na ten projekt: dwie suity „Sketches of Poland”, „Sketches of Manhattan” oraz wiele krótszych utworów jak „Destiny” czy „Butterfly”.

Grał w popularnych klubach („Village Vanguard”, „Village Gate”) i w słynnych salach koncertowych (Carnegie Hall, Beacon Theatre, Avery Fisher Hall). Grał z gwiazdami takimi jak Weather Report, Freddie Hubbard, Elvin Jones, Herbie Hancock, Chick Corea, Miles Davis, George Benson, Billy Cobham. Urbaniak zapraszał i był zapraszany do współpracy przez wielu znanych jazzmanów (Lenny White, Wayne Shorter, Marcus Miller, Joe Zawinul, Ron Carter, Kenny Barron, Buster Williams, Quincy Jones). W 1985 uczestniczył w sesji nagraniowej z Milesem Davisem do płyty Tutu.

Winylobranie #16 Spotkanie z Michałem Urbaniakiem
Warszawa, Sklep Płyty Gramofonowe (ul. Ząbkowska 11) | 20 października (niedziela), godz. 12:00-20:00 | Wstęp wolny

Facebook: http://www.facebook.com/events/460033551267676/