Joanna Kucharczyk jest wielokrotnie nagradzaną wokalistką, kompozytorką i pianistką. Razem z laureatem Nagrody Grammy – perkusjonistą Marcelo Woloskim, członkiem grupy Snarky Puppy, zaprezentują muzykę z ich nadchodzącego albumu.

Połączenie wirtuozerii Marcelo Woloskiego z głębokim, kojącym głosem Joanny Kucharczyk zachwyciło publiczność podczas ich koncertów w Nowym Jorku, Hiszpanii i w Danii. Perkusjonista słynący z niezwykłej muzykalności i kreatywności w podejściu do instrumentarium podkreśla charakterystyczną dla muzyki Joanny piękną melodykę i przestrzenność. Czerpiąc inspiracje z różnych kultur i gatunków, m.in. z muzyki Ameryki Południowej i jazzu, stworzyli intrygujący, zróżnicowany materiał, który zaprezentują podczas jesiennej trasy koncertowej w Europie.

Terminy koncertów:

  • 13 października – Kraków, Harris Piano Jazz Bar Kraków, godz. 21:30
  • 15 października – Warszawa, Akwarium – Skwer Hoovera, godz. 19:30

Joanna Kucharczyk jest laureatką wielu festiwali jazzowych, m.in. Riga Jazz Fest (Łotwa), Nomme Jazz (Estonia) czy Voicingers (Polska). W lipcu 2019 otrzymała 2 Nagrodę na „Instant Composer Competition” podczas Festiwalu Filmowego Transatlantyk w Łodzi. Joanna jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie koncertuje w klubach jazzowych oraz współpracuje z teatrem improwizacji Magnet Theatre jako pianistka. Swoją muzykę prezentowała podczas koncertów i festiwali w Danii, Niemczech, Hiszpanii, Estonii, Czechach, Słowacji i Łotwie. Szkoliła się pod okiem takich muzyków jak Theo Bleckmann, Cyrille Aimee, Marion Cowings czy Gretchen Parlato.

Marcelo Woloski jest laureatem Nagrody Grammy oraz Latin Grammy. Pochodzący z Buenos Aires perkusjonista, aranżer i kompozytor jest absolwentem Berklee College of Music, a od ponad 10 lat mieszka w Nowym Jorku. Koncertuje na całym świecie z takimi grupami jak Snarky Puppy, Banda Magda czy zespół portugalskiej wokalistki Sofii Ribeiro. W 2018 roku ukazał się jego debiutancki album „Mundo por conocer”, na którym można usłyszeć 27 muzyków z 12 różnych krajów. Marcelo współpracował z takimi muzykami jak Ruben Blades, Susana Baca, Marta Gomez, Laura Mvula, Lalah Hathaway, Chris Potter czy Kronos Quartet.