Na cały świat zostanie wyprodukowane tylko 1000 unikalnych egzemplarzy, a każdy z nich zawierać będzie: 4 półprzezroczyste winyle, 60-stronicowy album z wieloma niepublikowanymizdjęciami Michaela Jacksona oraz film na płycie Blu-ray w technologii 3D. Dodatkowo w pakiecie Fani znajdą unikatowy bilet na koncert MJ, który odbył się 13 lipca 2009 roku w londyńskiej O2 Arena. Całość zapakowana w ekskluzywny box, w którym znajdzie się również specjalny, świetlny panel LED.

Specjalna wysyłka rozpocznie się 11 grudnia, na 2 dni przed oficjalną premierą zestawu.

Dokument „This Is It” o Michaelu Jacksonie został wyreżyserowany przez Kenny’ego Ortegę i przedstawia przygotowania Króla Popu do trasy koncertowej o tym samym tytule. Pierwszy z występów miał się odbyć 13 lipca 2009 roku, jednak cała trasa została odwołana ze względu na przedwczesną śmierć Artysty.

Kiedy film był gotowy, Fani z całego świata czekali w kolejce przez kilka dni na bilety, a dokument stał się najlepiej zarabiającym filmem dokumentalnym / koncertowym na świecie. Recenzenci wyrażali swoje pochwały: „Sztuka” – powiedział Richard Corliss w czasopiśmie Time – „to coś, co mamy zaszczyt oglądać: perfekcjonista, który po cichu stara się udowodnić, że wciąż jest na topie”, napisał Peter Travers z Rolling Stone , „Nie do pominięcia”, „transcendentalny hołd”; „Ciało Jacksona porusza się z taką nieziemską łaską, tak jakby nawet nie tańczył… serce zatrzymuje się, by zobaczyć to po raz ostatni. ” – Slate

W skład boxu wchodzą:

  • Specjalna edycja 4-płytowego, półprzezroczystego winyla w kolorze niebieskim. Pierwotnie wydany w zestawie 2CD, „This Is It” zadebiutował na pierwszym miejscu w czternastu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, gdzie znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów 200 albumów Billboard i na pierwszym miejscu na liście ścieżek dźwiękowych.
  • 60-stronicoway album ze zdjęciami o wymiarach 12” x 12”, zawierający pełnostronicowe fotografie z oryginalnej broszury albumowej oraz ponad dwa tuziny dodatkowych, wcześniej niepublikowanych zdjęć wykonanych podczas prób do trasy koncertowej.
  • Płyta Blu-ray z filmem w technologii 3D, który nigdy nie został wydany, jako samodzielna wersja (odtwarzacz Blu-ray 3D i telewizor nie są wymagane do odtwarzania w 2D).
  • Każde pudełko zawiera jeden z ekskluzywnych biletów na koncert „This Is It” na O2 Arena w Londynie z 24 lipca 2009 r.
  • Wszystko zostało wydane kolekcjonerskim, limitowanym i numerowanym pudełku z wbudowanym panelem świetlnym LED na przedniej okładce.

Box w przedsprzedaży można zamawiać tutaj.