Brandy powraca z singlem „Freedom Rings”, który wydany został w 25. rocznicę jej debiutanckiego albumu. W najnowszej piosence artystka daje popis swoim możliwościom wokalnym. Obecnie pracuje z DJ Camper’em nad nową płytą.


Brandy urodziła się 11 lutego 1979 roku w McComb w amerykańskim stanie Missisipi. Dość szybko znalazła się w zespole dziecięcym, a już w wieku 11 lat została zaangażowana do chórków młodych zespołów R&B. Kilka lat później, w 1993 roku na jednym z przyjęć dostrzegł ją menedżer Atlantic Records, który po przesłuchaniach postanowił zawrzeć z nią kontrakt. Brandy miała wtedy jedynie 14 lat. Wkrótce rozpoczęły się prace nad debiutancką płytą wokalistki. Jej premiera została poprzedzona wydaniem bardzo dobrze przyjętego singla „I Wanna Be Down”, który dotarł na pierwsze miejsce listy przebojów.

Pierwszy album ukazał się pod tytułem „Brandy” we wrześniu 1994 roku i choć osiągnął jedynie 20. miejsce na liście Billboardu został doceniony przez krytykę. Dla nastoletniej Brandy był to doskonały początek kariery.