Alessia Cara zaprezentowała oficjalny klip do piosenki „October”. Utwór promuje EPkę „This Summer”, która jest następcą albumu „The Pains of Growing” (2018), który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem przez fanów i krytykę. Polscy fani mogli oglądać Alessię Carę jako support Shawna Mendesa.

Kanadyjska wokalistka i kompozytorka w 2018 roku otrzymała Grammy w kategorii Najlepszy nowy artysta.

Debiutowała utworem „Here” (2015), który w pierwszym tygodniu po zamieszczeniu na Soundcloudzie zdobył ponad 500 tysięcy streamów, a następnie stał się najpopularniejszym wiralowym utworem roku w Spotify. Łącznie sprzedano ponad 3 mln egzemplarzy singla.

Debiutancka EPka „Four Pink Walls”, a następnie debiutancki album „KNOW-IT-ALL” zapewniły artystce sukces na całym świecie. „Scars to Your Beautiful” wielokrotnie pokryło się platyną. W 2016 Cara użyczyła głosu do piosenki „How Far I’ll Go” z filmu „Vaiana: Skarb oceanu”. „10800-273-8255” ft. Logic zgromadziło w serwisach cyfrowych ponad 4 miliardy streamów. „Growing Pains” było preludium do drugiego albumu „The Pains of Growing”. Krążek promowały single „Trust My Lonely” oraz „Out of Love”.