Mieli w tym roku piękne lato, zagrali dobre koncerty w tym wspaniałe Męskie Granie, skończyli płytowy materiał, a teraz robią WDECH i jadą z nowym do klubów! Zanim jednak koncertowo pojawią się w 10 miastach w Polsce, 1 października wydają pierwszy singiel pt. „Wilk”.

„Skręcamy w nowym kierunku! Jakim? To zdradza nieco nasz nowy singiel WILK, który wychodzi 1 października z lasu ;) To utwór o wychodzeniu z przeciętności samego siebie. O odcinaniu włascnych lejcy sztywnych ograniczeń. Oczywiście dalej naszą największa miłością pozostaje jazz – taki, który nie pozwala ustać w miejscu i jest otwarty na to co nowe. Zmienia się jednak brzmienie! Jest więcej tłustych, syntezatorowych dźwięków, częściej śpiewamy i wciąż sporo improwizujemy! W październiku wychodzi nasza EPka właśnie o takim tytule – WDECH. To dla nas ważny czas, wiec trzeba nabrać powietrza. Robimy WDECH i z przyjemnością, dajemy Wam nowy puls, którym możemy razem tętnić na koncertach ! Do zobaczenia!” 


Rozpoczynająca się właśnie trasa koncertowa oraz EPkę pt. „WDECH” zapowiadają, w którą stronę skręca Bibobit z nowym materiałem. Będzie działo się dużo, dlatego wymiana powietrza w płucach jest niezbędna, ale oznacza też świeżość, która jest w tym materiale. Koncert w Wałbrzychu 4.10 otwiera trasę „BIBOBIT robi WDECH”, podczas której zespół odwiedzi 11 miast.

Terminy koncertów:

  • 4.10 WAŁBRZYCH– A Propos
  • 11.10 NOWY TOMYŚL – Iral
  • 12.10 WROCŁAW – Bass and Beat Festival
  • 13.10 OSTRÓW WLKP – Przepompownia
  • 09.11 WARSZAWA – Kadr
  • 15.11 CZERWONAK – Sokół
  • 21.11 BYDGOSZCZ – Eljazz
  • 22.11 MALBORK – Makulatura
  • 23.11 ELBLĄG – Mjazzga
  • 30.11 KĘDZIERZYN-KOŹLE – Kameleon

Bilety dostępne są tutaj.

W tym roku zostali laureatami konkursu Męskie Granie YOUNG z okazji 10-cio lecia trasy Męskie Granie i uczestnikami tegorocznej edycji tego wydarzenia. Do tej pory wystąpili na wspólnej scenie przed Hipnotic Brass Ensamble, Richardem Bona, Keyonem Harroldem, Dirty Loops, Cory Henrym, Leszkiem Możdżerem czy Michałem Urbaniakiem i za każdym zdobywali kolejnych słuchaczy. W 2018 roku pojawili się podczas Pol`and`Rock Festival na jazzowej scenie ASP – na zaproszenie Jazz Forum oraz na letnim Dziedzińcu Kultury Narodowego Centrum Kultury. To grupa, która ma swój własny eklektyczny styl, w którym słychać echa Jazzmatazz, Roberta Glaspera, Tribe Called Quest czy The Roots.

W singowym debiucie zespołu pt. „Plotka” wzięła udział Urszula Dudziak, drugi utwór „Czasami” – szybko został zauważony przez dziennikarzy Radiowej „Trójki” i zagościł także w liście przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia podobnie jak singiel promujący album Podróżnik – „Telefon”. Wspomniany ich pierwszy długogrający album ukazał się w marcu 2018 r. „Podróżnik” to emocjonalna wyprawa przez doświadczenia jakie zbudowały Bibobit, w której przewodnikiem są dźwięk, słowo i improwizacja. Nie zamierzają jednak na tym poprzestać! W październiku ukaże się ich druga EPka pt. „WDECH”, będąca integralnym elementem trasy o tym samym tytule.