Formacja FREE4ARTS to jeden z flagowych zespołów Tomasza Dąbrowskiego, który jest przez krytyków wymieniany wśród najlepszych trębaczy i kompozytorów młodego pokolenia w Europie. 


Zespół FREE4ARTS gra muzykę inspirowaną pieśniami tybetańskimi, Europejską muzyką Trzeciego Nurtu, oraz Skandynawskim podejściem do przestrzeni. Płyta “When I Come Across” to drugi studyjny album zespołu, nagrany przy użyciu mobilnego studia w starej opuszczonej fabryce na wyspie Fionia w Danii. Kompozycje napisane specjalnie z myślą o konkretnych muzykach w zespole, gdzie myślą przewodnią było uwypuklenie ich oryginalności i stworzenie grupy w której głos jednego traci znaczenie, kiedy wyrwany z kontekstu.

Skład zespołu: Tomasz Dąbrowski – trąbka // Sven Dam Meinild – saksofon barytonowy // Kasper Tom – perkusja // Simon Krebs – gitara

Album “When I Come Across” od dzisiaj w sprzedaży!

Tomasz Dąbrowski, trębacz, kompozytor, improwizator. Wielokrotnie nagradzany artysta zarówno w Polsce jak i za granicą. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako pierwszy Polak w historii, utytułowany nagrodą “Jazzowego Muzyka Roku” na wyspie Fyn w Danii. 

Znany z nagrań grupy AD HOC, TOM TRIO, serii koncertów S-O-L-O: „30 urodziny / 30 miast / 30 koncertów”, projektów z Tomaszem Stańko, Grażyną Auguścik, Globe Unity Orchestra, Michiyo Yagi, Richardem Bona, Tyshawn Sorey’em, i Kris Davis. Dotychczasowe projekty odbiły się szerokim echem, otrzymując znakomite recenzje na całym świecie, co stało się przyczynkiem do tras koncertowych w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Dąbrowski jest członkiem kolektywu muzycznego i wydawnictwa Barefoot Records.