Rita Pax to zespół założony przez Paulinę Przybysz, znaną z grupy Sistars, projektu Pinnawela. W skład formacji Rita Pax wchodzą muzycy grający wcześniej w takich zespołach, jak: Archeo, Brodka, Newest Zealand, Clintwood, Marika, Dagadana – Kasia Piszek, Jurek Markuszewski, Piotr i Paweł Zalewscy.

Do współpracy przy docelowych aranżach, nagraniach i wspólnych koncertów artystka zaprosiła muzyków, z którymi dotychczas nigdy nie grała, za to zna ich jeszcze z dzieciństwa. Bracia Zalewscy to koledzy Pauliny z czasów podstawówki, tak zwanej „Małej Miodowej”. Cała trójka kończyła tę szkołę w klasie wiolonczeli (czego skutki będzie można usłyszeć w nagraniach i w czasie występów). Z kolei razem z Remkiem i Piotrkiem wokalistka chodziła do szkoły na Bednarskiej, a Remek z Kasią do podstawówki na Tyszkiewicza. Natomiast dwaj Zalewscy i jeden Zawadzki – jako sekcja wspólnie grają od ośmiu lat, a od pięciu tworzą zespół Excessive Machine. 


Tęsknota wezbrała i czas odkurzyć „Old Transport Wonders” oraz numery z płyty „Rita Pax”. Projekt w składzie Paulina Przybysz, Kasia Piszek, Jurek Markuszewski, Piotr i Paweł Zalewscy wystąpi 3 października w Karrot. Więcej, tutaj.

Ilość miejsc ograniczona. Bilety dostępne tylko tutaj.