Debiutancki album Sudan Archives zatytułowany “Athena” ukaże się 1 listopada nakładem Stones Throw Records. Tematem przewodnim nowego materiału jest dwoistość. Sudan od dawna zafascynowana jest przeciwieństwami współistniejącymi w obrębie jednej osobowości. Eksploruje tę koncepcję na całym albumie, testując granice między dobrem i złem, a także wrażliwością i siłą. Artystka porusza temat związków, pewności siebie, izolacji oraz zadaje pytania o dobro i zło. 

Do współpracy nad płytą Sudan Archives zaprosiła trzech producentów: Washed Out, Paula White’a (Danny Brown, Charli XCX), oraz Rodaidha McDonalda (The xx, Sampha, Adele).

Singiel “Confessions” to pierwszy zwiastun płyty.

Za pseudonimem Sudan Archives kryje się utalentowana artystka Brittney Parks.

Jej unikalne utwory łączą w sobie elementy R&B, gry na skrzypcach inspirowanej skrzypkami z Afryki Północno-Wschodniej, zachodnioafrykańskich rytmów i eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Sudan Archives dorastała w Cincinnati, w stanie Ohio. Gry na skrzypcach nauczyła się ze słuchu zainspirowana muzyką folkową Północno-Wschodniej Afryki. W wieku 19 lat przeprowadziła się do Los Angeles gdzie podjęła studia, jednocześnie komponując nowe utwory w zaciszu domowym. Po przypadkowym spotkaniu, w klubie Low End Theory, z Matthewdavidem podpisała kontrakt z wytwórnią Stones Throw. 

W 2017 r. ukazała się jej debiutancka EP-ka zatytułowana po prostu „Sudan Archives”. Rok później swoją premierę miała druga „Sink”, którą komentowały takie media jak The New York Times, Pitchfork czy Vogue.