Wojtek Mazolewski Quintet zagrał w zeszłym tygodniu na prestiżowym festiwalu Tokio Jazz Festival. Była to już druga wizyta WMQ w kraju kwitnącej wiśni. Kilku tysięczna publiczność zgromadzona w tokijskim parku Yoyogi entuzjastycznie przyjęła koncert polskiego zespołu. W programie nie zabrakło utworów „Punk-t Gdańsk”, „Bombtrack”, „Polka” czy „Theme De Yoyo. 

Festiwal w Tokyo odbył się po raz 16. Jest to największy festiwal muzyki jazzowej w Japonii. W tym roku wśród zaproszonych artystów znaleźli się Kamashi Washington, Avishai Cohen Trio, Chick Corea,  Charles  Lloyd, Snarky Puppy.

Zespół promował światową edycję albumu Polka, wydaną w zeszłym roku nakładem brytyjskiego Whirlwind Recording. Album został uznany przez amerykański „DownBeat Magazine za jeden z pięciu najlepszych albumów wdanych 2018.

Prócz koncertu odbyło się także press tour. Toshio Matsuura zaprezentował muzykę kwintetu w swojej tokijskiej audycji światowego radia Gillesa Petersona – Worldwide.fm. Wojtek udzielił także wywiadów dla  „CD journal” – największego magazynu muzycznego w Japonii oraz prestiżowego „Jazz Live”. Wywiady ukażą na przełomie 2019 i 2020 roku promujących nowy album WMQ zatytułowany „When Angles Fall” z muzyką Krzysztofa Komedy, którego premiera niebawem. 

Partnerami koncertu było Miasto Gdańsk i Instytut Polski w Tokyo.